13 vienkārši padomi, kā izveidot efektīvākas klientu aptaujas anketas - NESS

Blogs

13 vienkārši padomi, kā izveidot efektīvākas klientu aptaujas anketas

18/12/2022
koka pogas. ar smaidīgu emocijzīmi - pacelta virs pārējām divām - neitrālu un bēdīgu emocijzīmi.

Izveidot labu klientu aptaujas anketu ir vienkārši, bet ja vēlies saņemt lielisku atgriezenisko saiti no sava klienta puses, tad ir svarīgi, ka veidojam jautājumus strukturēti un maksimāli vienkārši uztveramus – mēs taču nevēlamies apgrūtināt klientus, vai ne tā?

Ness komanda apkopojusi padomus, lai Tava klientu aptauja būtu izdevusies un ieguldītais darbs atmaksātos. Gribi uzzināt dažus pavisam vienkāršus trikus?

1. Klienta ieguvums

Vai zini, kas motivē klientus piedalīties aptaujas anketās? Iespēja vinnēt noderīgas balvas. Tāpēc mudini klientu piedalīties aptaujas anketā ar iespēju iegūt savā īpašumā kaut ko vērtīgu. Tas var būt bezmaksas pakalpojums, atlaide pirkumam, prece par brīvu, kaste ar čipšu pakām, jebkas, tāpēc nebaidies būt radošs.

2. Saglabā datus

Klienta kontakinformācija un atgriezeniskā saite ir ļoti svarīga. Nepazaudē un pārliecinies, ka iegūto informāciju par konkrēto klientu (e-pasts, vārds, uzvārds) esi saglabājis, lai pēc tam vari viņu identificēt – kā arī, šī informācija Tev noderēs pie konkrētā klienta apbalvošanas.

3. Sāc ar jautājumu

Kad satiekam paziņu, draugu vai kolēģi, mēs bieži vien uzdodam jautājumu, lai iesāktu sarunu. Sveiks, kā iet? Kas jauns dzīvē? Kā izdomāji nokrāsot matus?

Jautājumi uzreiz ievelk sarunā, tāpēc sāc ar vienu pavisam vienkāršu, retorisku jautājumu jau pirmajā aptaujas anketas slaidā.

4. Veicini cilvēku iesaisti

Kad izsūtam klientu aptaujas anketu, mēs vēlamies, lai mūsu klienti aktīvi piedalās un sniedz vērtīgas atbildes, kas palīdzēs uzlabot mūsu produktus un/vai pakalpojumus. Mūsdienās, kad tik daudzi ir steigā un aizņemti ikdienas darbos, mums klientam jānodod ziņa, ka anketas aizpildīšana ir viņa laika vērta un ka mēs novērtējam gan viņa iesaistes laiku, gan sniegtās atbildes.

! Jau pirmajos slaidos sniedz klietnam atbildi uz ‘’Kāpēc?’’ – ‘’Kāpēc viņam būtu jāizpilda šī anketa?’’ – ‘’Ko tas uzlabos uzņēmuma un klienta savstarpējās attiecībās?’’ – Un neaizmirsti atgādināt klientam par iespēju vinnēt balvu!

5. Mudini uz rīcību

Kā veicināt klientu uz darbību? Anketā izmanto pogas un pārliecinies, ka klients zinās, kas notiks, kad viņš uzklikšķinās uz šīs pogas. Vai viņš tiks vests tālāk uz nākamo jautājumu?

6. Uzdod jautājumu tieši tā, kā runātu dzīvē

Mēs katrs runājam savā veidā, vai nu tas būtu formāli vai ikdienišķi, profesionāli vai draudzīgi, jokojot vai esot pavisam nopietni.

Uzdodot klientam jautājumus, iedomājies un pasniedz tos tā, it kā runātu ar viņu aci pret aci draudzīgā sarunā.

! Nelieto žargonu un uzrunā pirmajā personā.

7. Pazīsti savu auditoriju

Veids kā runājam ar katru cilvēku ir atšķirīgs un atkarīgs no tā, cik labi mēs viņus pazīstam. Tāpēc pirms veido klientu aptaujas anketu, iepazīsti savu mērķauditoriju. Uzticību ir vieglāk izveidot, ja pazīsti savu auditoriju.

Un atceries: cilvēki ir dažādi. Izpēti labāko veidu, kā uzdot delikātus jautājumus.

8. Izmanto iespēju pielikt aprakstu

Aprakstus ir iespējams pievienot pie lielākās daļas aptaujas anketas jautājumu. Izmanto to, lai palīdzētu vai nomierinātu klientu, neaizņemot pārāk daudz vietas jautājuma tekstā.

! Bet izmanto apraksta tekstu tikai tad, ja tas tiešām ir nepieciešams.

Neizmanto aprakstu, lai noskaidrotu neskaidrību par galveno jautājumu. Ja jūti nepieciešamību to darīt, iespējams, Tavs jautājums nav pietiekami skaidrs.

Izmēģini šo: ja noņem aprakstu, vai klientam joprojām ir visa nepieciešamā informācija, lai atbildētu uz jautājumu?

9. Nenogurdini klientu ar jautājumiem

Jo vairāk jautājumu pievienosi savai klientu aptaujas anketai, jo mazāka iespējamība, ka klienti to aizpildīs. Paturot to prātā, mēģini izvairīties no nevajadzīgiem, liekiem un gariem jautājumiem.

Tā vietā vienkārši mēģini jautājumus sagrupēt un saīsināt, lai klients var skaidri izlasīt, ātri uzklikšķināt un raitā solī ķerties pie nākamā jautājuma.

10. Padari tās personīgākas

Mēs vairāk atsaucamies, kad tiekam uzrunāti savā vārdā. Ja priekšnieks sapulcē prasītu, kurš no grupas vēlētos uzņemties šo projektu ir mazāka iespējamība, ka kāds uzreiz metīsies iekšā izaicinājumā, bet ja priekšnieks pajautātu, ‘’Andri, vai uzņemsies šī projekta vadību?’’, tad Andrim būs lielāka motivācija pateikt jā. Tāpat arī anketā, uzrunājot klientu viņa vārdā, mēs anketu varam padarīt personīgāku.

11. Ieliec pāris ‘’smaidiņus’’ jeb emocijzīmes

Vai esi saņēmis e-pastu vai ziņu, kas likusies bezpersoniska un vēsa? Tas ir tāpēc, ka dažkārt vārdi, kurus uzrakstam netiek interpretēti tā, kā mēs tos būtu pasnieguši sarunā aci pret aci. Tieši šī iemesla dēļ emocijzīmes ir lieliskas, jo spēj nodot emocijas, sajūtas pat pievienot intonāciju, ko mūsu balsis sniegtu reālā sarunā.

! Protams, nevajag aizrauties. Liec tās vietā, kur vēlies nodot sarunas toni vai raisīt sajūtu.

12. Mudini klientu sasniegt finišu

Iekš garākām klientu aptaujas anketām ieteicams klientiem pastāstīt, cik tālu viņi ir tikuši. Ja viņi ir pusceļā, Tu vari pievienot iedrošinošu ziņu, lai viņus mudinātu aizpildīt anketu līdz galam: “Mēs esam pusceļā – jau pavisam drīz būsi galā!’’

Savukārt, ja tas ir pēdējais jautājums un lai klientiem beigas neliktos ‘’norautas’’, it kā kāds pēkšņi būtu izgājis no sarunas, papildini jautājumu ar: ‘’Un visbeidzot’’,’’Pirms dodies projām’’ vai pavisam vienkārši ‘’Pēdējais jautājums’’.

13. Personalizē ‘’Submit’’ jeb ‘’Iesniegt’’ pogu

‘Submit jeb Iesniegt ir pati pēdējā poga, kas klientam ir jānospiež, lai atbildes tiktu iesniegtas anketas veidotājam. Tu vari un Tev pat vajadzētu nomainīt šīs pogas tekstu.

Tāpat kā pašu pirmo pogu, arī pēdējo pogu varam personalizēt, caur to izraisot kaut kādas emocijas – par lieliski paveiktu darbu, vērtīgu ieguldījumu kompānijas izaugsmē vai klientu apmierinātībā. Galu galā šī klientu aptaujas anketa var būt lielisks rīks, kas palīdz jums iepazīt savus klientus un veidot jaunas pārmaiņas kompānijas izaugsmei.