Labās prakses, veidojot e-pasta dizainu - NESS

Blogs

Labās prakses, veidojot e-pasta dizainu

25/07/2023
portatīvā datora klaviatūra sānskatā - cilvēks uz tās raksta e-pastu.

E-pasts ir efektīvs veids, kā sazināties ar savu auditoriju. Vēlamies dalīties ar pamatprincipiem, lai palīdzētu izstrādāt e-pasta kampaņas, kas tiks atvērtas un piesaistīs saņēmēja uzmanību.

E-pasta vēstules tēma

Sāc ar pašu svarīgāko – e-pasta tēma (Subject Line). Tā ir pirmā lieta, ko saņēmējs redz. Tas ir īss paziņojums, kam nepieciešams izraisīt pietiekami lielu interesi, lai e-pasts tiktu atvērts. Ja e-pasta temats ir atbilstošs, dažkārt tēmas tekstā var izmantot arī emotikonas papildus uzmanības piesaistīšanai.

Arī priekšskatījuma teksts (Preview text) palīdz veicināt e-pasta atvēršanu. Tā vietā, lai tas tiktu automātiski uzģenerēts no pirmā e-pasta teikuma, pielāgo to tā, lai saņēmējam tas radītu pēc iespējas precīzāku un padziļinātāku izpratni par ko šis e-pasts būs.

Viegli uztverams saturs, kas aicina uz darbību

E-pasta saturam ir jābūt viegli uztveramam. Sāc ar galvano ziņojumu, kuru vēlies saņēmejām pavēstīt. Izmanto krāsas, pozīciju, lielumu, lai uzsvērtu šī ziņojuma svarīgumu.
Atbilstoši zīmola identitātei ieturēts e-pasta saturs un dizains, vienmēr vienotā stilā ieturēts galvanes un kājenes dizains stiprinās zīmola atpazīstamību.

E-pasta mērķis ir likt saņēmējam veikt konkrētu darbību. Jābūt skaidram CTA (call to action). Lai palielinātu vidējo klikšķu skaitu un rosinātu rīkoties, vai tas būtu iepirkties vai vest saņēmēju uz citu vietni, izmanto izteiksmīgas, krāsainas CTA pogas ar skaidru ziņojumu, kāpēc uz tām klikšķināt.

Atceries, ka cilvēka uzmanības noturēšanas laiks ir visai īss, tāpēc e-pasta saturam ir jāiet roku rokā ar dizainu, tam ir jābūt trāpīgam, mērķētam un kodolīgam.

Kas e-pastu padara interesantāku?

Lai e-pastu padarītu vizuāli interesantāku un piesaistošāku izmanto:

• dizainiskus elementus vai teksta izkārtojumus tā, lai virzītu lasītāju cauri e-pasta saturam virzienā uz leju,
• fona bildi vai krāsu, lai e-pasta saturs labāk izceltos,
• GIF, kustīgas animācijas, kas piesaista uzmanību.

Der zināt, ka dažādiem e-pasta klientiem (Gmail, Outlook, inbox.lv) ir atšķirīgas dizaina elementu atbalsta iespējas un, izstrādājot e-pasta dizainu, ir svarīgi tās ņemt vērā.

Dinamisks saturs un personalizācijas tehnikas

Izmantojiet dinamisko saturu un personalizācijas tehnikas, lai padarītu savus e-pastus atbilstošākus katra saņēmēja vajadzībām un interesēm. Tas var ietvert saņēmēju vārdu, dzimšanas dienu vai citus presonalizētus datus, kas radīs sajūtu par personiskāku un pielāgotāku saturu. Jāuzsver, ka pārlieka satura personalizācija nav ieteicama, tā saņēmējos var raisīt sajūtu, ka tiek pārkāpta personiskā telpa.

Responsīvs dizains

E-pasta dizainam ir jābūt responsīvam, lai nodrošinātu, ka tas labi izskatās dažādās ierīcēs. Svarīgi ir veidot dizainu tā, lai tas būtu vizuāli pievilcīgs arī attiecīgās ierīces nakts režīmā (dark mode). Lai pārliecinātos, ka izveidotais e-pasta dizains izskatās pārdomāts un profesionāls dažādu ierīču lietotājiem un izmantojot jebkuru e-pasta pakalpojuma sniedzēju, e-pasts pirms izsūtīšanas ir jātestē. NESS e-pastu izstrādes komanda izmanto virkni iekārtu ar dažādiem uzstādījumiem, lai nodrošinātu, ka e-pasta sākotnējais dizains sasniedz visus saņēmējus.

Mākslīgais intelekts

Ar vien biežāk dzirdam par mākslīgo intelektu (MI). MI plaši tiek izmantots arī e-pasta mārketingā, lai ģenerētu saturu, automatizētu uzdevumus, personalizētu pieredzi un uzlabotu mārketinga efektivitāti. Piemēram, ar MI palīdzību ieteikt produktus, kas ir atbilstoši klienta interesēm, vai piedāvāt atlaides, kas ir pielāgotas klienta pirkšanas vēsturei, izsekot klientu uzvedību un pielāgot mārketinga kampaņas, lai atbilstu klientu vajadzībām. MI var palīdzēt uzlabotu e-pasta mārketinga efektivitāti.